Travel Sistem Bebek Arabası Modelleri

0

Travel sistem bebek arabaları bebeğinizin konforunu düşünerek tasarlanmıştır. Fiyat açısından diğer çeşitli bebek arabalarına göre daha pahalı olsada bünyesinde portbebe, anakucağı, bağlantı adaptörlerini de barındırdığı için mantıklı bir seçim olabilir. Avantaj ve dezavantajlarıyla seçim sizin. Bebek arabası tercihinde ebeveynlerin kriterleri doğrultusunda bir seçim yapılıyor tabiki. Bebek arabasını daha çok nerelerde kullanacağınız, aracınızın bagaj kapasitesi, kullanım süresi, bebek sayısı, kullanacağınız yolların durumu...vs.

Travel Sistem Bebek Arabasında Bulunan Ek Araçlar;

 

Portbebe: Yenidoğan zamanlarında özellikle kış bebeğiniz varsa soğuktan koruyarak güvenli bir taşıma sağlar. Bebeğinizi elde ve bebek arabasında korunaklı ve konforlu olarak portbebe ile taşıyabilirsiniz.

0-6 ay arasındaki bebekleriçin rahat ve güvenli bir uyku ortamı sağlar.

 

 

 

Ana Kucağı-Oto Koltuğu: 

0-9 kg bebekler için kullanılan otomobil güvenlik koltuğudur. Hem bebek arabasına takılarak hemde otomobil içinde kullanılarak taşıma kolaylığı sağlar. Haziran 2010 dan itibaren çocuklar için oto koltuğu zorunlu hale getirilmiştir. Bebeğiniz bu koltukla hemen hemen 1 yaşına kadar yüzü arka cama dönük olacak şekilde bağlanarak güvenli seyahat edebilir.

 

Travel sistem bebek arabalarının avantajları

 • Doğumdan itibaren konfor

Travel sistem bebek arabaları doğumdan itibaren portbebe eklentisiyle hem bebek arabasında hemde oto koltuğu olarak kullanıldığı için bebeğiniz için güvenli ve konforludur.

 • Bebeği kolay taşıma

Travel sistem bebek arabaları büyük tekerlekli ve genellikle amortisörlü modellerdir ve arabayı kullamak için ekstra çaba harcamayı gerektirmez. Engebeli yollarda, uzun süreli seyahatlerde kolaylık sağlar. Bebek arabada uyuduğunda portbebe sayesinde uyandırmadan arabaya ve eve taşınabilir.

 • Çift yönlü kullanım

Eğer kriterlerinizde bebeğinizi size dönük seyahat etmek varsa önemli bir özellik olarak düşünülebilir.

 • Sağlamlık ve uzun süreli kullanım

Eğer bagajınızda yeterince alan varsa ve ağırlık sizi çok zorlamıyorsa ve bebeğiniz bebek arabasında seyahati seviyorsa 3-4 yaşına kadar belki daha fazla kullanıma uygundur.

Travel sistem bebek arabalarının dezavantajları

 • Pahalılık

Genellikle fiyatları diğer tip bebek arabalarına göre oldukça yüksektir. Ancak başta söylediğim gibi porbebe, puset gibi eklentileriyle alındığı için fiyat performansı çok da fazla değildir.  Ancak travel sistem bebek arabaları, kullanım kolaylığını konforunu arttırmak için birçok yeniliklere açık olduğundan fiyatların küçük bir araba fiyatından hallice olanları da mevcut. En ucuz travel sistem bebek arabaları; Graco Mirage, Joie Muze, Joie Litetrax 4  gibi modelleri araştırabilirsiniz.

Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası
Joie Muze Travel Sistem Bebek Arabası
Graco Mirage Travel Sistem Bebek Arabası
 • Ağırlık ve büyüklük

Bebek arabalarını genellikle anne kullanacaksa bu gerçekten zamanla bir sorun olabiliyor. Bebek büyüdükçe hareketlendikçe arabaya ve çocuğa sahip çıkmak zorlaşabiliyor. Bagajda çok fazla yer kapladığı için tercih edilmeyebiliyor. Bu tarz bir bebek arabası tercih sebebiyse bu kriteri birdaha düşünün derim. Başta bebeğinizin konforunu düşünerek bütçe sınırları zorlanarak travel bir seçim yapılıyor. Ancak çoğu ebeveyn bebeği büyüdükçe ve hareketlendikçe baston tipi bebek arabalarına geçerek hafiflik ve pratiklik sağlamak istiyorlar. Baston tipi bebek arabası modelleri yazımı okuyarak avantaj ve dezavantajları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Araştırmalarıma göre ki bu zamanla değişebilir fakat en hafif travel sistem bebek arabası modelleri;  Casual Otto Trona  – 5.0 Kg , Casual Cadillac Air – 6.9 Kg, Graco Mirage – 7.1 Kg gibi modellerdir.

Graco Mirage Travel Sistem Bebek Arabası
Casual Cadillac Air Travel Sistem Bebek Arabası
Casual Otto Trona Travel Sistem Bebek Arabası

Sonuç olarak öncelikle siz kendi kriterlerinizi belirlemelisiniz. Kendinize şu soruları sorun;

 1.  Bebek arabasını kullanacağım yolların durumu nasıl?
 2. Bebeğim gün içerisinde ne kadar süre bebek arabası ile seyahat edecek?
 3. Kaç yıl kullanacağım?
 4. Arabamın bagaj kapasitesi ne durumda?
 5. Ağırlık ve hantallık benim için problem mi?
 6. Travel sisteme dahil olan portbebe veya pusete gerek duyuyor muyum?

Bebek arabası seçerken mutlaka deneyin. Travel sistem bebek arabaları bebeğinizin rahatı ve sizin de sürüş konforu açısından en rahat edeceğiniz bebek arabasıdır. Kendi kriterlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun bebek arabasını seçmeniz önemlidir çünkü bebeğiniz için uzun süreli ve en çok kullanacağınız ihtiyaçların başında gelir.

En çok tercih edilen Travel sistem bebek arabası modelleri 

Bugaboo Camelon Travel Sistem Bebek Arabası
Bugaboo Bee 3 Travel Sistem Bebek Arabası
Chicco Lite Way Travel Sistem Bebek Arabası
Concord Neo Travel Sistem Bebek Arabası
İnglesina Trilogy Travel Sistem Bebek Arabası
Mamas&Papas Armadillo Flip XT Travel Sistem Bebek Arabası
Maxi Cosi Stella Travel Sistem Bebek Arabası

Peg Perego Book Plus51 Travel Sistem Bebek Arabası

Quinny Moodd Travel Sistem Bebek Arabası
Stokke Xplory Travel Sistem Bebek Arabası
Paylaş
Author Image
Bir kız annesi, Kimyager

Bir Cevap Yazın