Standart Bebek Arabası Modelleri

0

Standart bebek arabası modelleri, ne Travel sistem bebek arabaları kadar pahalı ve konforlu, ne de baston bebek arabaları kadar basit ve pratik değildir. Bebek arabası seçerken, maddi yönden beni zorlamasın ama tekerlekleriyle, oturma kısmının yumuşaklığı ve dolgusuyla bebeğimi ve beni tatmin etsin diyorsanız standart tipi bir bebek arabası tercih edebilirsiniz. Genellikle yatış pozisyonu ayarları, sepeti, güneşliği, ön kısmında bulunan tepsisi, ayaklığı, korkuluğu ile hemen hemen her bebek arabasında bulunan özellikler mevcut. Avantajları ve dezavantajlarıyla karar sizin…

Standart Bebek Arabaları Avantajları;

  • Fiyat

Bu orta halli bebek arabalarının fiyatları her bütçeye hitap ediyor. Şöyle ki travel sistem kadar konforlu ve pahalı olmayıp, baston bebek arabaları kadar pratik değildir.

  • Çift Yönlü Kullanım

Travel sistem bebek arabalarında bulunan, baston tipi bebek arabalarında olmayan bebeğinizi çift yönlü sürme özelliği bu standart bebek arabalarının bazılarında mevcut. Bazı ebeveynler için önemli bir tercih nedeni olan çift yönlü kullanımı çok fazla paralar ödemeden bu tarz standart bebek arabası modelleriyle de sağlayabilirsiniz.

Diamond Baby P101 Çift Yönlü Lüks Bebek Arabası

Standart Bebek Arabaları Dezavantajları;

  • Katlandığında Kapladığı Alan

Standart bebek arabaları da maalesef katlandığında fazlaca yer kaplayan modellerden. Baston bebek arabaları kadar hiçbir bebek arabası küçülemiyor. Çünkü küçük hacim sağlamak için tekerleklerden, dolgu maddelerinden, sepetten tasarruf ederek hacim küçültülebiliyor. Daha konforlu, sürüşü rahat bebek arabası tercih etmek istiyorsanız bu özelliği biraz egale etmeniz gerekmekte..

Kısaca bu tarz bebek arabaları artılarıyla eksileriyle orta halli ama konforlu sayılabilecek tarzdadır. Ancak puset dahil olmadığı için ayrıca puset almanız gerekir ve aldığınız puset standart bebek arabasına muhtemelen takılmayacaktır. Ancak standart bebek arabalarının 0-6 ay dönemi için genellikle tam yatış pozisyonu olduğu için araba pusetini bebek arabanız için almanız gerekmez. Ancak ayrıca alınacak araba puseti maddiyatı arttırır. Tercih yaparken maddiyatı, nasıl bir arazide süreceğinizi, sepet büyüklüğünü, gölgelik büyüklüğünü gözönünde bulundurarak ve Travel sistem bebek arabası modelleri ve Baston tipi bebek arabası modelleri yazısını da okuyarak karar verebilirsiniz.

Aldeba 8028B Çift Yönlü Bebek Arabası
Baby2Go 6025 Carrier
Comfymax Çift Yönlü Bebek Arabası
Beneto BT-2090 White Çift Yönlü Bebek Arabası
Casual Milano Çift Yönlü Bebek Arabası

 

 

Paylaş
Author Image
Bir kız annesi, Kimyager

Bir Cevap Yazın