İkiz Bebek Arabası Modelleri

0

İkiz bebek beklemenin pozitif ve negatif yönleri var, tabi ki yaşayan bilir :). Düşünsenize tek hamilelik ikisi birden arkadaşça büyüyecek… Çok zordur eminim, ama çok da özel ve güzeldir. Bence bu anneler çok şanslılar :)

Üçüz, dördüz.. zor ama annelik zaten her şeyin üstesinden gelebilen insan dışı varlık demek! Babalar da çocuk bakımına ortak ise annede babada mutlu kalabalık bir aile demek ne güzel:)

İkiz bebek arabası seçerken kriterler diğer bebek arabası modellerine göre biraz değişiyor. Yan yana mı arka arkaya mı oturmalılar. Ayrılabilen bir model mi olmalı birleşik olması kafi midir? Tüm bunların avantajları ve dezavantajlarıyla size yardımcı olmaya çalışayım..

İkiz bebekleriniz varsa dışarı çıkarken mutlaka birinin size yardımcı olması gerekiyor. Çünkü iki çocukla yalnız başa çıkmak çok zor. Bu yüzden ayrı ayrı iki adet bebek arabasının daha kullanışlı olduğunu görüyorum. Başta birleşik ikiz bebek arabası alıp daha sonra iki ayrı baston bebek arabası alıp daha kullanışlı kullanabildiklerini söylüyorlar ki bencede mantıklı geldi. Tabii siz kendi kriterlerinize göre değerlendirme yapabilirsiniz.

Yan yana ikiz bebek arabası mı yoksa arka arkaya ikiz bebek arabası mı alma konusunda ise, yan yana olan ikiz bebek arabalarıyla dar sokaklarda, kaldırımlarda veya alışveriş merkezlerinde dolaşmak genişliği açısından gerçekten ciddi sıkıntı yaratabilir. Yan yana daha fazla kavga edebilir ancak daha da iyi anlaşabilirler bebeklere bağlı :). Arka arkaya daha dar olduğu için kullanışlı ancak arkadaki bebek sıkılıp inmek isteyebilir. Bazı bebek arabalarında arkadaki bebek daha yukarıda oluyor ki bebek sıkılmıyor. Bu da büyük bir avantaj oluşturuyor.

Bazı bebek arabaları iki adet ayrı ayrı alınıp birleştirme adaptörü ile birlikte istenildiği zaman ayrılıp birleştirilebiliyor ki bu neredeyse tüm soruların cevabı olan bir bebek arabası.

Casual Ayrılıp Birleştirilebilen ikiz Bebek Arabası

Chipolino Tandem Mocca İkiz Bebek Arabası

Bebek arabasında iki veya daha fazla bebek taşınacağı için bebek arabasının sürüş mekanizmasının konforlu olması önemli. Tekerlekleri manevra kabiliyeti yüksek olmalı ki anneye babaya ağır ve zorlu bir seyahat olmasın.

İki adet baston bebek arabası tercih edecekseniz Baston Tipi Bebek Arabası Modelleri

Travel sistem bebek arabası ile ilgili bilgi almak için Travel Sistem Bebek Arabası Modelleri yazılarını okumanızı öneririm.

Fikir vermesi açısından;

İkiz Bebek arabası Modelleri

Chicco Echo Twin İkiz Baston Bebek Arabası
Joie Aire İkiz Bebek Arabası
Prego 2072 İbiza İkiz Bebek Arabası
Pierre Cardin PC 507 ivo ikiz Bebek Arabası

 

 

 

 

Paylaş
Author Image
Bir kız annesi, Kimyager

Bir Cevap Yazın