Bizim dünyamızın merkezleri olan miniklerimize, en güzel doğum günü hatıralarını oluşturmak için bu çabalarımız :) Evet küçüklerimiz doğdu ama aynı zamanda bizlerinde doğum günü olduğu için ayrıca bir önem veriyoruz değil mi? :) Çünkü büyüdüklerinde o şaşaalı partileri hatırlamayacaklar ama hatıraları fotoğraflarda, videolarda onları bekliyor olacak.

Ben klasik konseptlerden de bahsedeceğim size ama aynı zamanda bebeğinize hatıra olarak bu günde neler bırakabilirsiniz aklıma gelen fikirleri sizinle paylaşmak istedim.

1 yaş doğum gününde ona bir ağaç armağan edin: 1. yaş gününde bir ağaç dikin. Her yıl onunla büyüyecek bir canlı olması güzel olmaz mı? Bebeğiniz büyürken, ağacını sulayarak sorumluluk almasını da sağlayabilirsiniz. Ayrıca her yıl yanında bir fotoğraf çekerek yıl yıl anılar biriktirmiş olacaksınız.

Anı çerçevesi yapın: Bebeğinizin ilk emziği, ilk tulumu, ilk çorabı, şapkası, bodysi… aklınıza gelen sizin için önemi olan ilklerden bir çerçeve yaparak anıları yaşatabilirsiniz.

bebek-ani-cercevesi

Bebeğin önemli eşyalarının ve fotoğrafların olduğu anı çerçevesi.

Ay ay fotoğraf çekimi: Bebeğinizin doğumdan itibaren her ay güzel bir fotoğrafını çekin ve hangi ay olduğunu fotoğrafta yazıyla belirtin. Bunlar için 12 ay hazırlanmış bodyler var veya siz fotoğrafın kenarına kendiniz yazabilirsiniz. Doğum gününde de bu fotoğrafları sergileyerek bebeğinizin büyüme aşamasını sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

ay-ay-bebek-fotografi

Ay ay bebek fotoğraf çekimi sayı baskılı t-shirtlerle yapılmış.

ay-ay-bebek-fotografi-2

Ay ay çekilen fotoğraflarlardan, bebeğin büyüme aşaması, tuttuğu yazı tahtasıyla daha fazla ön plana çıkmış.

ay-ay-bebek-fotografi-3

Mekan aynı, her fotoğrafta ayrı bir kıyafet!

ay-ay-bebek-fotografi-4

Bebeğin koltukta edindiği yer güzel gözlemleniyor:)

ay-ay-bebek-fotografi-1

Her ay bebeğin özelliklerinin yazması anıları daha da kalıcı tutmuş.

Doğum günü konsepti nasıl hazırlanır?

Partiniz için konsept belirleyebilirsiniz: Tüm süslemeleri takım olarak konsepte uygun yaptığınızda şık bir görsel elde edebilirsiniz. Bu hem misafirlerinizin hoşuna gidecek, hemde fotoğraflarda güzel duracaktır.

Doğum günü konsept fikirleri

 

parti-konsept-1

Sade sevenler için örnek bir parti konsepti

parti-konsepti-3

Puantiyeli ve renkli sevenler için örnek bir parti konsepti

parti-konsepti-4

Mickey Mouse parti konsepti

parti-konsepti-5

Frozen parti konsepti

parti-konsepti-6

Küçük Prens parti konsepti

parti-konsepti-7

Kırmızı Başlıklı Kız parti konsepti

parti-konsepti-8

Pamuk Prenses parti konsepti