Bebekler İçin Kehribar Diş Kolyesi İncelemesi – İşe Yarıyor mu?

5

Bu yazı birçok anneye ilaç gibi gelecektir umarım. Çünkü tüm annelerin tartışmasız, diş çıkarma dönemleri en can sıkıcı dönemlerdir. Çoğu kişi aman canım kolye de diş ağrısını mı dindirirmiş dediğini duyar gibiyim. Birazdan Kehribarın neden bu kadar işe yaradığını, içeriğinin ne olduğunu, hangi hastalıklarda etkili olduğunu anlatacağım.

Öncelikle kehribarı ilk elime aldığımda çok hafif ve yumuşak dokusu olması beni şaşırtmıştı. Kehribar nedir diye yaptığım küçük bir araştırmada kehribarın bir taş değil kozalaklı ağaçlarda oluşan reçinelerin fosilleşmiş hali olduğunu öğrendim. Taktığınızda vücudunuzda yokmuş hissi veriyor ve taş olmadığı için soğuk değil.

Ben kızıma normalde hiçbir takı takamıyorum. Çok rahatsız oluyor ve benden çıkarmamı istiyor. Kehribar diş kolyesini taktığımda hemen vücut ısısına uyum sağladı ve hafifliğinden dolayı hiç rahatsız olmadı. Diş çıkarma dönemindeyiz ve 15 dakikada bir uyanıp ağlıyor, tekrar uykuya geçiş süreci beni çok zorluyordu. Tüm gece 15 dakikada bir uyandığını düşünürseniz uykusuz geçen 3 günün ardından artık uyanması 3 saati buluyor. İnanılmaz rahatladı ve salyası azaldı. Uyku süresi uzadı. Doğal, alternatif bilimin  yararına olan inancım daha fazla arttı. Bence anneler kesinlikle denemeye değer!!!

Almadan önce çok araştırdım. İnternetten forumlara baktım, kullanıcı yorumlarını okudum, firmaların sertfikalarına, dernek üyeliklerine baktım…vs. Çünkü söz konusu minik bir bebek ve sürekli vücuduna temas eden bir cisim var ortada. Bebeklere altın bileklik, kolye, küpe takılıyor biliyorsunuz ama ben bundan pek hoşlanmıyorum. Hem doğal olması hemde antibiyotik ağrı kesici etkisi olması bana çok cazip geldi.

Ben Sofimaya‘dan aldım. Gelene kadar çok tedirgindim açıkçası gerçekten keribar mı? güvenilir mi? soruları kafamda döndü durdu. Ancak kargomun içinden aldığım ürünün sertifikası da gelince içim rahatladı. Türkiyede gerçekten bu konuda güvenilecek çok az firma var. Sofimaya bence bu işi hakkıyla yapanlardan benim için. Kolye gerçekten güvenli. İpek iplikten yapılan kolyedeki boncuklar arası tek tek düğümlenmiş. Olurda koparsa tüm boncuklar ortalığa saçılmayacak.

Araştırma sonuçlarımı sizlere aktarmak isterim;

Kehribar Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Uzak Doğuda ve Avrupa’da bebeklere kehribar takmak eskilere dayanan bir gelenekmiş. Bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde mutlaka kullanılırmış. Uzak Doğu bir şeyleri gelenek olsun diye yapmaz. Mutlaka etkili bir nedeni vardır.

Kehribar çocuklarımız için en güvenli mücevher. Çam türü ağaçların reçinelerinin fosilleşmesi sonucu oluşuyor. İçeriğindeki Süksinik asit (amber asidi) içindeki uçucu yağlar vücut ısısıyla deriden vücuda geçer. %100 güvenli bir ağrı kesici olduğu için bebeklerde kullanımı tercih ediliyormuş.

Kehribar Ne İşe Yarar?

Kehribar bebeklerde kullanıldığında diş çıkarma döneminde ağız suyu akması, ağrı, iştahsızlık, boğaz, kulak ağrıları, mide yanmalarını, enfeksiyonlarını azaltıcı-iyileştirici etkisi var.

Yetişkinlerde boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını yok ediyor, guatrın oluşmasını önler, küçülmesine yardımcı olur. Migren, baş ağrısı, bel ağrısı gibi problemlerde kolye olarak kullanıldığında ağrı kesici etki yapar. Astım, bronşit gibi solunum yolu enfeksiyonlarını önler. Alerjileri önler ve iyileştirir. Romatizmal ağrılarda etkilidir. Panik atak ve anksiyetede sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi vardır. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. çakraları olumsuz enerjiden temizler.

Kehribar Diş Kolyesi Nasıl Temizlenmelidir?

Kehribarı taktıktan yaklaşık 24-48 saat içerisinde etkisini gösteriyor. En fazla 1-2 ayda bir toprak cam bir kap içerisinde bir gece bekletip su altıda yıkayarak statik enerji boşaltımını sağlayarak arındırma işlemi yapabilirsiniz. Enerji için gün ışığında bekletebilirsiniz.

Kehribarla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için buraya tıklamanızı şiddetle tavsiye ederim. :)

Bebeklerinize bol uyku, az salya, bol iştah, inci dişler dilerim :)

 

Değerlendirme
Kalite
Yararlılığı
Güvenlik
Paylaş
Author Image
Bir kız annesi, Kimyager

5 YORUMLAR

  1. Kehribar kolyeyi kaç ay boyunca kullanıyorsunuz? Sadece çocuğun ağrısı olduğunda mı takılıyo yoksa sürekli boynunda mı duruyor?

    • Gülseli hanım merhaba, aldığımdan beri hiç çıkarmadım. Sadece temizlemek için çıkarıyorum. Aslında başta tereddüt etmiştim gece koparsa boğazına kaçarsa diye ve geceleri çıkarıyordum. Sonra her boncuk arası ayrı ayrı düğümlü olduğu için kopsa bile tek boncuk düşer diye ve gece kopma olasılığı çok çok düşük olduğu için çıkarmamaya başladım.

Bir Cevap Yazın