Bebek Arabası Çeşitleri – Ayrıntılı Liste

3

Bebek arabası seçerken çeşit, model ve fiyat seçenekleri fazla olunca kafa karışıklığı da doğru orantılı olarak artıyor. Herkesin bütçesi, kriterleri farklı ve bu yüzden firmalar da aralığı baya geniş tutmuşlar… Bebek arabalarının en iyisi en güzelini seçmek demek aslında kendi seçim kriterlerinizi düşünerek kendi en iyinizi bulmanız demektir. Size ne tarz bir bebek araması gerekli? Katlandığında küçük olmalı mı?, çift yönlü olmalı mı?, tekerlekleri büyük olmalı mı?, sepeti, güneşliği nasıl olmalı?... gibi kendinize kriter belirleyip seçenekleri eleyerek işe başlamanız kafa karışıklığınızı büyük ölçüde engelleyecektir.

Bebek Arabası Çeşitleri

Travel Sistem Bebek Arabası

Bu tarz bebek arabalarının içeriğinde araba puseti,bağlantı adaptörleri, portbebe gibi ihtiyacınız olan ek özelliklerde mevcut. Bu tarz bebek arabalarının tekerlekleri büyük, amortisörlüdür. Çok aktif ve uzun süreli seyahat edecekseniz bebeğinizin konforu, sizinde sürüş kolaylığınız için tercih edilmesi gerekli modellerdir. Ancak bu modelin artıları olduğu kadar negatif yönleri de oldukça fazladır.

Travel sistem bebek arabaları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Baston Tipi Bebek Arabası

Baston tipi bebek arabaları, kolay katlanabilen, yer kaplamayan özellikleriyle gerçekten kullanışlıdır. Konfor ve sürüş kalitesi açısından orta kalitede modellerdir. Genellikle tam yatış pozisyonu olmadığı için, bebekler büyüdüğünde pratik ve küçük özelliklerin aranması ailelerin sonradan tercih sebebi haline geliyor. Ancak bu modellerin Tam yatış pozisyonlu baston bebek arabası modelleri de mevcut ki 0-6 ay döneminde de kullanılabiliyor.

Baston model bebek arabası hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Standart Bebek Arabası Modelleri

Aldeba 8028B Çift Yönlü Bebek Arabası

Bu tarz bebek arabaları uygun fiyatlı, 0-6 ay dönemine uygun yatış pozisyonlu, çift yönlü kullanılabilen sürüş özelliği ile aslında aranılan kriterleri kapsar. Ancak tekerlek kalitesi, dolgu maddelerinden dolayı uzun ömürlü kullanım için çok uygun değildir.

Standart bebek arabası hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

İkiz Bebek Arabası Modelleri

Joie Aire İkiz Bebek Arabası

İkiz bebek bekleyen anne babalar için bebek arabası seçmek daha önemlidir ki iki tane bebek sürmek zor ve yorucudur. Bu yüzden ikiz bebek arabası alırken dikkat edilmesi gereken gerçekten önemli özellikler var. Tek tekmi almalı, yanyana modellerden mi, arka arkaya olan modellerden mi almalı soruları tam bir muammadır. Sizin kriterleriniz ve nerde ne kadar sürüş yapacağınız seçim yapmanızı etkiler.

İkiz bebek arabası modelleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

 

 

Paylaş
Author Image
Bir kız annesi, Kimyager

3 YORUMLAR

  1. Merhabalar, güzel yazınızı okudum bilgilendirici ve detaylı anlatımınız teşekkür ediyorum, ikiz kız annesiyim yan yana olan bebek arabası modelleri mi daha rahat arka arkaya olanlar mı acaba? Bu konuda kullanan birinden tavsiye almak benim için çok önemli zira babamız görev icabı ile sürekli şehir dışında olduğu için çocukları kendi başıma idare edebilmem lazım. Aranızda kullanıp öneride bulunabilecek var mı? Kaldırımlar, tali yollar vesaire de hangisi daha rahat ve kullanışlı? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, herkesin çoçuğunun sağlıklı ve hayırlı bir ömür geçirmesini diliyorum.

    • Htc ben arka arkaya olan modelden kullanıyorum çok rahat gerçekten. Bi arkadaşımdan duymuştum onda yanyana olan modelden vardı kaldırımlarda falan baya zorluk çekiyodu yaşadığı şehirde kaldırımların ortasında ağaçlar var. Aralarından geçemediği içi yola inmek zorunda kalıyodu. Arka arkaya olan ikiz bebek arabalarını tavsiye ederim!

    • Merhabalar öncelikle çok teşekkürler. Yan yana olan bebek arabaları geniş olduğu için dar yerlerden geçmekte , alıveriş merkezlerinde kullanmakta gerçekten çok sıkıntı yaşanılıyor. Arka arkaya olması dar ve daha kullanışlı diye düşünüyorum. İkizlerinizle bol gezmeler hayırlı ömürler dilerim…

Bir Cevap Yazın